Noże do krajalnic - CARBO SERWIS - Rzeszów. Ostrzenie noży do krajalnic JAC

Zadzwoń do nas: 17 857 70 20 napisz Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Home

czwartek15 kwiecień 2021

STEMPLE DO KAJZEREK I INNYCH BUŁEK

Firma nasza od początku istnienia wprowadza na rynek stemple do kajzerek (znaki, świderki) i innych bułek, które można stosować do znakownic stacjonarnych i linii bułek produkowanych przez duże firmy europejskie. W naszym asortymencie znajdują się stemple do maszyn takich marek jak: Pregesbauer, Debag, Benier, Sottoriva, Kemper, WP Werner & Pfleiderer W&P, Fortuna Trima, Koenig Lippelt, Backtech, Eberhardt, Grubelnik. Dla ułatwienia podajemy, do których maszyn można je stosować. W odróżnieniu od tzw. „oryginałów” nasze stemple posiadają znaczne zmiany konstrukcyjne i materiałowe, uwzględniające wymogi polskiego piekarnictwa (właściwości ciasta i jego rodzaje). Stemple nasze produkujemy z drogiego tworzywa na bazie teflonu (teflon jest zarejestrowanym znakiem towarowym firmy DuPont). Właściwości tego tworzywa ograniczają do minimum przyklejanie się ciasta do stempla i zgarniacza. Elementy wewnętrzne wykonujemy ze stali nierdzewnej i brązu.

Uwaga: Wykonujemy też adaptację głowicy znakującej linii do bułek Pregesbauer dostosowując ją do stempli i zgarniaczy dostępnych na rynku.

STEMPLE DO KAJZEREK

ZGARNIACZE DO KAJZEREK I INNYCH BUŁEK

Zgarniacze nasze współpracują ze stemplami do kajzerek i innymi stemplami do bułek – wykonujemy je z tworzywa posiadającego atest dopuszczający do kontaktu ż żywnością. Ich zadaniem jest usuwanie dużych nalepów ciasta, które mogłyby narastać na stemplu podczas pracy. Ponadto zabezpieczają ciasto bułki w miseczce przed częściowym obróceniem się podczas znakowania. Bardzo ważne jest, aby zgarniacze nie posiadały uszkodzeń. Zgarniacze naszej produkcji posiadają ważne cechy tj. dużą odporność na przyklejanie się ciasta oraz znaczną plastyczność zabezpieczającą je przed wyłamaniem. Posiadamy w ofercie zgarniacze do stemplarek i linii Pregesbauer, Debag, Benier, Sottoriva, WP Werner & Pfleiderer W&P, Fortuna Trima, Koenig Lippelt, Eberhardt, Grubelnik.

DZIELARKO-ZAOKRĄGLARKI

INNE

KRAJALNICA HOBA

KRAJALNICE PIECZYWA

Wśród części do krajalnic chleba produkcją objętych jest podstawowy asortyment elementów najczęściej zużywających się w czasie użytkowania. Należą do nich: grzebień górny, grzebień dolny, popychacz chleba, korbowód główny, korbowód górny ramki, wahacz paskowy, dźwignie napinacza noża, sprężyna napinacza, sprężyna popychacza, zestawy naprawcze łącznika ramki, krzywki boczne, części elektryczne oraz inne części do krajalnic możliwe do wykonania na zamówienie. Ponieważ firma nasza prowadzi remonty krajalnic wiemy dobrze z czego i jak wykonać daną część, aby zapewniała bezawaryjną pracę krajalnicy. Nasze części niejednokrotnie są trwalsze i tańsze od tzw. oryginałów. Prowadzimy również serwis krajalnic MAGA.

LINIA SOTTORIVA

LINIA FORTUNA

W związku z licznymi zapytaniami odnośnie możliwości zwiększenia gramatury bułek z 8,5 do 12,5 dag na linii do bułek Fortuna - od 2010 r. uzupełniliśmy naszą ofertę o dostawy (na zamówienie) kompletnych zestawów modernizacyjnych. Mogą one być montowane przez osoby posiadające w tej dziedzinie odpowiednią wiedzę i doświadczenie. Większość podzespołów i części wykonanych z tworzyw sztucznych zawiera znaczną ilość teflonu (teflon jest zarejestrowanym znakiem towarowym firmy DuPont) - co diametralnie polepsza jakość pracy całej linii (ciasto się nie klei do tych elementów). Dotyczy to zwłaszcza stempli do kajzerek, zgarniaczy do stempli i bębna oraz tłoczków dzielarki bębnowej. Informujemy też, że stemple i zgarniacze naszej produkcji można montować w następujących modelach linii: Profiline K, Premium K, które to współpracują z dzielarkami Primus i Magnus. Posiadamy też stemple i zgarniacze do starszych wersji linii Fortuna.

LINIA KOENIG

W 2008 r. poszerzyliśmy naszą ofertę o podzespoły do zmiany gramatury (do 10,5 lub 12,5 dag) dzielarki REX 4, 5-rzędowej, współpracującej z np: linią KGV lub ECO 4000 firmy Koenig. Są to listwy z tłoczkami do bębna, płyty szlajfujące, uszczelniacze nierdzewne do bębna, zgarniacze profilowe do bębna, sprężyny płyty zgarniaczowej, tłoki ssąco-tłoczące S360 i S420, stemple do bułek, stemple do kajzerek (świderki, znakowniki) i zgarniacze do stempli i inne. Informujemy też, że stemple i zgarniacze naszej produkcji można montować w następujących modelach linii firmy Konig: G2000, GS2000, Eco 4000, Eco 5000, Eco Twin 600, Combi Line Compact, Combi Line, KKM, KGV Combi 2000, KGV I, KGV I 5000, KGV IV i innych dostępnych na rynku.

Produkty oferowane przez naszą firmę cechuje wysoka staranność i jakość wykonania oraz zastosowanie najlepszych materiałów. Taka polityka zapewniła nam pozycje solidnego dostawcy w branży piekarniczej.

LINIA W&P KEMPER

LINIA W&P WERNER & PFLEIDERER

Firma nasza oferuje wysokiej klasy podzespoły i części do głowic znakujących linii do bułek firmy WP Werner & Pfleiderer W&P. Są to głównie stemple, zgarniacze i stopki ubijające do głowic stemplujących. Stemple i zgarniacze naszej produkcji można montować w następujących modelach linii W&P : Selecta Basic, Selecta Standard, Selecta Standard plus, Selecta V, Formmeister BS 40, Formmeister BS 60, Formmeister BS 80, Formprofi, Formprofi Eco, Super B, Super C, ZGL, Super Modula 2002, Modula 2004 i innych dostępnych na rynku. Na zamówienie wykonujemy też tłoki ssąco-tłoczące do dzielarek Multimatic (po dostarczeniu starej części) oraz inne części w ramach możliwości technicznych.

MIESIARKA DK

 

MIESIARKA KEMPER

Od wielu lat dostarczamy na rynek bardzo trwałe przekładnie ślimakowe do miesiałki Kemper z dzieżą stałą. Oferujemy 2 typy ślimacznic: H 119 do 50 kg i H 135 powyżej 50 kg wagi mąki. Korpus ślimacznicy wykonany jest ze stali półnarzędziowej, a korona z brązu. Istotne jest, aby po awarii wymieniać cały komplet (ślimak i ślimacznicę), gdyż do współpracy z koroną brązową można dopuścić jedynie ślimak hartowany, szlifowany i polerowany – zapewnia to długi okres użytkowania.

Ślimaki używane (często miękkie) przeznaczone były do współpracy ze ślimacznicą żeliwną, a używane posiadają dodatkowo już powierzchnię mocno porysowaną. Ponowne ich użycie mogłoby doprowadzić do szybkiego wytarcia ślimacznicy wykonanej z brązu. Ważne jest też, aby w czasie wymiany uszkodzonej przekładni dobrze uszczelnić układ i pilnować właściwego poziomu oleju, gdyż jego brak może doprowadzić do zniszczenia nowej ślimacznicy.

PIEC ROTHOTHERM

STEMPLARKA GRUBELNIK

Bardzo znaną stemplarką do kajzerek jest stemplarka Grubelnik (dwurzędowa) której produkcję zaniechano kilkanaście lat temu. Z tego powodu są duże trudności w dostępie do części zamiennych. Aby pomóc wielu użytkownikom tych stemplarek firma nasza od 8 lat dostarcza na rynek niektóre ważne części zamienne. Są to: ślimacznica przekładni głownej, sprężyna płyty zgarniaczowej, stemple do Grubelnika, zgarniacz Grubelnik, podstawka zgarniacza (dwurzędowa). Ponadto posiadamy niewielkie ilości innych części (do wyczerpania zapasów) pozostałe po serwisie.

STEMPLARKA REGINA

WAŁKOWNICA ROLLFIX